Ciekawostki

czwartek, 05 listopad 2015 16:27

Escape Room – nowa forma rozrywki

Napisała
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pokój pokój Photo credit: Neil Kremer / Foter.com / CC BY-ND

Adaptacje kinowe gier komputerowych nie zawsze się udają. Przeniesienie w zasadzie prostej gry przygodowej do rzeczywistości, okazało się tym razem strzałem w dziesiątkę. Pomysł ten zdobył już olbrzymią popularność na świecie. Duża dawka adrenaliny, niesamowite emocje, doskonała zabawa. Wszystko to na wyciągnięcie ręki, ponieważ Escape Room, można już odwiedzić w niemal każdym większym polskim mieście. Ale o co dokładnie chodzi?

Zasady są bardzo proste, na miejscu, zostajesz „wrzucony” do pokoju pełnego przeróżnych rekwizytów. Twoim zadaniem jest rozwiązanie (jak najszybciej!) przeróżnych zagadek, łamigłówek, mini gier, osadzonych w przeróżnych scenariuszach. Celem ostatecznym jest uwolnienie się z pokoju.
Rodzaj tajemniczej lokacji, jak i czas trwania zabawy, można dowolnie wybierać z wielu możliwych. Do zabawy potrzeba co najmniej dwóch osób lub więcej, będą one ze sobą ściśle współpracować. Właśnie ta kooperacja ma największe znaczenie. Różnorodność tematyczna pomieszczeń, stopnie trudności: łatwy, średni i wysoki sprawiają, że uczestnicy bawią się znakomicie. W pokoju dokonano brutalnego morderstwa, planowano krwawy zamach terrorystyczny. Od Was zależy, czy uratujecie miasto, czy rozwikłacie tajemnice zbrodni. Escape Room wzbudza silne emocje i cały świat wręcz oszalał na jego punkcie. Ta nietypowa zabawa grupowa, przeznaczona jest w zasadzie dla każdego dorosłego (dzieci również, ale z dorosłym opiekunem). Mogą się bawić całe rodziny, grupy przyjaciół, znajomi z pracy. Czemu więc nie zacząć w ten sposób wieczoru kawalerskiego, panieńskiego albo imienin? Zresztą to także świetny pomysł na nietypowy prezent okolicznościowy. Dobra zabawa pozwala na poznawanie nowych ludzi oraz poprawiane komunikacji i więzi wśród znajomych, na przykład ze wspólnej firmy.

Escape Rooms jako team building

Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm, które budują właśnie zespoły zadaniowe w biznesie. Zabawa integracyjna zwiększa umiejętność współpracy, motywuje zespół do kreatywnego myślenia. Znane duże firmy już z tego od dawna korzystają. Nie tylko wysyłają swoich pracowników, ale sponsorują też konkretne lokalizacje, pokoje zabaw. Co lepsi tworzą też w ten sposób eventy i działania z zakresu public relations. Do wykorzystania jest wiele narzędzi do promocji firmy są one stale aktualizowane, wdrażane są nowe funkcje.
Zespoły tworzące Escape Rooms oferują także dodatkowe atrakcje i nagrody jak: bilety do parku wodnego, kin, vouchery do innych zespołów w mieście; są nawet wygrać darmowe weekendy w ośrodkach wypoczynkowych. Studenci i uczniowie mogą liczyć na specjalne zniżki.

Opinie niektórych uczestników;
- fantastyczna zabawa, dużo zagadek technologicznych, co mnie akurat pasowało – Maciek z Gdańska.
- fajne zagadki, może nie trudne, ale spójne, dobra rozrywka na deszczowe dni – Ola, Kraków.
- czacha dymi, rewelka, ubawiliśmy się setnie, dobrze, że obsługa pomogła, bo chyba byśmy nie wyszli –  Ewka z Warszawy.
- pierwszy raz na escape game, dobra obsługa, przyjemna atmosfera, polew nie z tej ziemi, na pewno jeszcze wrócimy, bo świetne klimaty – Luiza, Gdańsk.
- profesjonalna sprawa, nigdy nie grałem w przygodówki, bo myślałem, że nudne, ale na żywo to zupełnie co innego, trochę trzeba pomyśleć i ten uciekający czas – Paweł, Gdynia.

Escape Room zdobyło już wszystkie większe miasta w Polsce. Bardzo łatwo odnaleźć te miejsca, wystarczy umówić się w parę osób i spróbować. Świetna odmiana rozrywki, to nie kino ani nawet disco, to coś więcej.
Baw się dobrze.

 

 Dodaj tutaj swoją ofertę >>>


Czytany 2311 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 grudzień 2015 00:30

Artykuły powiązane