Wiedza

poniedziałek, 23 listopad 2015 20:14

Satysfakcjonująca praca – rozwój kariery zawodowej

Napisała
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
szkolenia biznesowe szkolenia biznesowe Photo credit: kevin dooley / Foter.com / CC BY

Większość ludzi twierdzi, że znalezienie dobrej pracy wymaga głównie posiadania odpowiednich kontaktów. Na szczęście to tylko częściowa prawda. Pracodawcy szukają kandydatów na pracowników idealnie dopasowanych do potrzeb. Ludzie tacy powinni być efektywni niemal w stu procentach, gotowi do podjęcia różnorodnych zadań. Takie podejście, w dzisiejszych czasach, wynika przede wszystkim z pośpiechu czy obecności silnej konkurencji w danej branży. Czego konkretnie wymagają firmy? Jakie umiejętności są najbardziej cenione? Czy wystarczy tylko śledzenie sytuacji na rynku pracy?

Oczywiście tak, ale ukończone studia z najlepszymi wynikami i przygotowanie merytoryczne, nie są aż tak istotne, choć w dalszym ciągu mają swoje znaczenie. Pracodawcy, szukając pracowników, wybierają najlepszych absolwentów, ale liczy się osobowość, tak zwane umiejętności „miękkie”, które możemy pozyskać poprzez szkolenia biznesowe oraz kursy. Jeśli chcesz być konkurencyjny wobec innych kandydatów, musisz aktywnie podejść do tego zagadnienia. Dobre szkolenie biznesowe rozwija wiele aspektów niezbędnych do dobrego startu. A później do konsekwentnego rozwoju swojego potencjału w określonej profesji. Nie wystarczy już tylko sumiennie i wytrwale pracować, sugerowanie pracodawcy ciekawych pomysłów jest bardzo dobrze widziane. Nie muszą być one od razu genialne i trafione w punkt. Czasem wystarczą do inspiracji, wywołania kolejnej burzy mózgów.

Analiza własnych możliwości

Zanim cokolwiek zrobimy, dobrze jest usiąść i spokojnie się zastanowić: jakie są moje silne i słabe strony, w jakim punkcie i na jakim etapie jestem? W jakim kierunku i jaką drogą się samorealizować? Trzeba koniecznie, może na początek tylko pobieżnie, opracować swój plan kariery i strategie dalszego działania. Uwarunkowania na rynku pracy stale się zmieniają, naszym zadaniem staje się dopasowanie do tych zmian. Najbardziej optymalnymi sposobami, oprócz szkoleń, są: praktyki, staże, udział w doraźnych projektach. Zdobywanie praktycznych doświadczeń jest bezcenne.

Korzyści ze szkoleń

Poziom szkoleń biznesowych jest dzisiaj na bardzo wysokim poziomie. W dobrej atmosferze można skutecznie wykształcić swoją: asertywność, zdolności komunikacyjne, interdyscyplinarne, zarządzanie czasem. Służą temu wielorakie środki: wykłady teoretyczne, ćwiczenia praktyczne, zarówno indywidualne i grupowe, praca z trenerami, praca z kamerą. Masz okazję zobaczyć siebie w innych oczach, otrzymać niezwykle cenną informację zwrotną. Stosunkowo szybko ogarniesz wiedzę z zakresu: zarządzania, rozwiązywania problemów, budowania atmosfery współpracy, tajników i obsługi sprzedaży, orientacji i budowania odpowiednich relacji z klientem, a także negocjacji, mediacji, wykorzystywania własnej inteligencji emocjonalnej. Poprzez osobisty coaching, szlifujesz pewność siebie, twórcze myślenie, wywieranie wpływu. Nauczysz się: jak motywować siebie i innych, jak delegować zadania, jak optymalizować zadania, jak budować zespół? To są właśnie owe umiejętności "miękkie". Konsekwencją takich zdolności jest dar widzenia całego obrazu zagadnienia, jak również łatwość znajdowania możliwości, a jeśli ich nie ma, tworzenie okoliczności sprzyjających rozwiązaniu problemu. Wszystko, czego potrzebuje kandydat na lidera w danej firmie.
Nabywając powyższe kompetencje, podnosisz swoje szanse na zdobycie pracy, szybki awans, lepsze uposażenia. Przełamujesz zwykłą rutynę i monotonię w pracy. Zdobywasz uznanie w oczach zwierzchników. Praca stanie się fascynującą przygodą, ponieważ mierzalne efekty utrzymają Twoją motywację do rozwoju na stałym poziomie. Szkolenia są świetnym antidotum na lęki i opory przed zmianą. Większość kadry szkoleniowej to "starzy wyjadacze", posiadający wiedzę kompleksową. Niemal zawsze znajdą dla Ciebie optymalne rozwiązania w wielu dziedzinach. A nawet jeśli nie, nauczą, jak samodzielnie znajdować takie rozwiązania. Budujesz w ten sposób własną sieć kontaktów, poszerzasz możliwości w branży. Nic nie jest tak cenione, jak łatwość pracy w zespole, pomijanie kwestii szkodliwych (zazdrość, zawiść). Podawanie ze swobodą pomysłów, prowadzących do wspólnego sukcesu firmy.
Czy szkolenia są drogie? I tak i nie, to zależy od wielu rzeczy. Możesz przecież delikatnie zasugerować ich konieczność firmie, w której pracujesz. Większość szkoleń jest dotowana ze środków Unii Europejskiej.
Cóż, decyzja o realizacji własnych marzeń leży w Twoich rękach. Rozwój uzdolnień w tym zakresie, staje się swoistą trampoliną, która wyniesie Cię na zupełnie nowy, nieoczekiwany poziom życia związanego z pracą. Z uwagi na fakt, że zdobyte doświadczenia mają charakter ogólnospołeczny, życie osobiste również na tym niewątpliwie zyska. Czego Ci serdecznie życzę.

 Dodaj tutaj swoją ofertę >>>


Czytany 840 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 13:25