Uroda

poniedziałek, 09 listopad 2015 20:41

Czego nie kupić mężczyźnie pod choinkę?

Napisała
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Prezenty Prezenty Condesign - CC0 Public Domain / FAQ

Kupno prezentu dla mężczyzny wcale nie jest rzeczą łatwą. Czy to jest nasz ojciec, dziadek, mąż czy partner - trafienie w jego gust wymaga od nas przede wszystkim umiejętnego rozeznania się w jego potrzebach i pragnieniach, ale i szczegółowego zapoznania się z ofertami różnych firm i sklepów. Zanim jednak cokolwiek im kupisz, proponuję skorzystanie z naszych rad, aby uniknąć niepotrzebnych stresów podczas rozpakowywania prezentów świątecznych.

Czego należy unikać przy kupnie prezentu pod choinkę dla mężczyzny?

Pierwszym nietrafionym prezentem dla naszego mężczyzny jest voucher do SPA. Może i my kobiety, ucieszymy się z takiego prezentu, ale mężczyzna, który otrzyma tego typu podarunek może nie tryskać zbytnim entuzjazmem. Lepiej, kiedy oszczędzisz mu monotonii i nie poślesz go tam, gdzie może być jeszcze bardziej znudzony, bo zamiast odpoczywać w SPA, jeszcze bardziej się po nim zmęczy.

Kolejnym znienawidzonym prezentem jest krawat.  Niektórzy mężczyźni mają pełno w swojej szafie krawato- prezentów, których bardzo często nigdy nie założyli. Panowie, którzy na co dzień muszą ubierać się do pracy bardzo elegancko, mają zapewne w swej garderobie tysiące, a nawet miliony takich cudów i kolejny do kolekcji chyba jest zbyteczny. Krawat z elementami świątecznymi to prezent ryzykowany, który nie może się podobać, albo i nie.

Następnym w kolejce, bardzo praktycznym prezentem (aczkolwiek przez mężczyzn nie bardzo docenianym) jest pidżama. Faktycznie, na zimne noce jest ona bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednak, bardziej sprawdzi się jako prezent dla kobiety, a nie dla Panów, chyba że o nią nas poprosi. Przed kupnem dobrze jest wtedy zobaczyć, w czym najczęściej śpi osoba, której chcemy sprawić tego typu upominek, jakiego rodzaju jest to pidżama (np. krótki rękaw koszuli lub długie spodnie) i jakiej jest ona firmy.

Sweter - to prezent, który lubimy kupować. Ważne jest to, aby  sweter, który kupujemy był gatunkowo dobry i nie był  typowo zimowy, czyli za bardzo gruby. Unikajmy, tych które mają dodatkowo doszyte motywy świąteczne. Oczywiście sweter taki wygląda bardzo zabawnie, jednak może on nie przypaść do gustu Panu, który go otrzyma. Jednocześnie będzie to prezent, na który wydamy sporą kwotę pieniędzy, a pozostanie nieużywany.

Ramka na zdjęcia to podarunek, z którego ucieszy się kobieta, a nie mężczyzna, aczkolwiek (nawet w czasie świąt Bożego Narodzenia), kobiety nieszczególnie czekają na takiego rodzaju prezentu. To dobry pomysł, by dać ją bez okazji. Można wtedy włożyć wspólne zdjęcie: z wakacji albo ze ślubu.

Czy kosmetyki to dobry pomysł na prezent?

Należy pamiętać, że ryzykownym prezentem dla mężczyzny są kosmetyki. Jeżeli nie znamy dobrze jego gustu, lepiej ich nie kupować. Wiele osób ma alergie na różnego rodzaju produkty kosmetyczne i używa tylko jednej sprawdzonej marki, o której możemy nie wiedzieć. Jeżeli wiesz, jakiego kosmetyku używa oraz na co jest uczulony lub czy ma wrażliwą skórę, możesz wybrać dla niego produkty z firmy AA. Kosmetyki te są przeznaczone właśnie dla alergików.

Praktycznie czy tajemniczo?

Nim cokolwiek kupimy lub wybierzemy pod choinkę naszym mężczyznom, dobrze jest z nim na ten temat porozmawiać, może podpowie nam czego akurat potrzebuje, czego nie ma albo o czym o dłuższego czasu marzy.

Wiadome jest, że prezent powinien być niespodzianką, tajemnicą. Czasem warto jednak zastanowić się, czy na pewno warto być tajemniczym na siłę i kupować coś, co następnego dnia znajdzie się na dnie szafy?

 Dodaj tutaj swoją ofertę >>>


Czytany 629 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 czerwiec 2016 09:14
Ewa Guzowska

Jestem pedagogiem społeczno - opiekuńczym w trakcie doktoratu z pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych UG. Ukończyłam Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie oraz studia podyplomowe z zakresu Terapii i Diagnozy Dzieci z zaburzeniami w Gdańsku.

Pracowałam jako terapeuta uzależnień, a także jako pedagog szkolny w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych w Gdańsku.

Prowadzę liczne szkolenia dla nauczycieli i pedagogów w województwie pomorskim. Współpracuję z Centrum Kultury Morena w Gdańsku, prowadzę tam zajęcia dla seniorów.

Od 2012 roku jestem wykładowcą przedmiotów pedagogicznych w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku, a od tego roku akademickiego współpracuję także z Wyższą  Szkołą Bezpieczeństwa w Gdańsku.

Moje zainteresowania dotyczą przede wszystkim sfer pedagogiczno - psychologicznych, oświaty oraz kultury.

Zamierzam pisać o problemach dzisiejszych rodzin, ich sposobie radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi, a także o tym na co powinniśmy zwracać uwagę jako istoty czujące i empatyczne.

Życzę miłego czytania i komentowania moich artykułów.

 

 

 

Więcej w tej kategorii: Jak dbać o cerę naczynkową? »