Biznes

środa, 23 listopad 2016 15:23

Od zera do milionera czyli jak 14-latek zdobył fortunę

Napisała
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Od zera do milionera czyli jak 14-latek zdobył fortunę CC0

Jak zdobyć pierwszy milion? Wbrew powszechnej opinii wcale nie trzeba go ukraść, co udowodnił nam nastolatek z Wielkiej Brytanii. Zaczął od sprzedaży naklejek, dziś na jego koncie widnieje ok. 2 mln. funtów! Jaki jest jego przepis na sukces? 

Harvey Millington z Taunton (hrabstwo Somerset) aktualnie ma 14 lat i jest właścicielem jednej z najlepiej rozwijających się małych firm w Wielkiej Brytanii. Tax Disc Reminder zajmuje się sprzedażą naklejek przypominających kierowcom o zapłaceniu podatku drogowego.

Najważniejszy jest pomysł

Koncepcja na własny biznes narodziła się w głowie nastolatka w październiku 2014 roku. W samochodzie swojego ojca zauważył brak naklejki potwierdzającej opłacenie podatku drogowego. Właśnie w tamtym roku wprowadzono zmianę przepisów, która znosiła obowiązek jej posiadania. Młody Brytyjczyk zaczął się zastanawiać, czy kierowcy nie będą zapominać o uiszczeniu opłaty w odpowiednim terminie. Postanowił więc stworzyć naklejki-przypominajki. W założeniu firmy pomógł mu ojciec, Howard Millington, gdyż Harvey był za młody, by móc zarejestrować działalność. Pożyczył mu również 2 tys. funtów na start.

Działalność Tax Disc Reminder od początku cieszyła się zainteresowaniem kierowców. Początkowo chłopiec otrzymywał 50 zamówień tygodniowo, aktualnie ich liczba wynosi nawet 400 dziennie. W samym 2015 roku firma zarobiła ok. 100 tys. funtów. Jak widać wiele osób woli wydać 4 funty na naklejkę-przypominajkę, niż ryzykować, że zapomni zapłacić podatek. A kara za takie niedopatrzenie wynosi nawet do 500 funtów!

Okazja czyni... milionera!

Za własnoręcznie zarobione pieniądze nastolatek kupił 3 akry ziemi, które kosztowały go 40 tys. funtów. Obszar ten planował przeznaczyć na stworzenie ekskluzywnego pola kempingowego. Jednak po jakimś czasie budujący nieopodal deweloperzy doszli do wniosku, że mają lepszy pomysł na wykorzystanie tego kawałka ziemi. Postanowili go odkupić od chłopca. Ostatecznie 14-letni Harvey Millington wynegocjował kwotę 2 mln funtów i tak stał się milionerem!

Wizja przyszłości

Chociaż nastoletni Brytyjczyk posiada niewątpliwą smykałkę do interesów, twierdzi, że nie planuje zostać biznesmenem. Aktualnie jego marzeniem jest kariera policjanta.
Jak udowodnił nam Harvey Millington, w biznesie nie zawsze trzeba mieć doświadczenie i spory kapitał początkowy, aby odnieść sukces i zarobić większe pieniądze. Czasami wystarczy oryginalny pomysł i trochę szczęścia.

Więcej informacji o Tax Disc Reminder można znaleźć na stronie internetowej firmy oraz na jej koncie na Facebooku.Dodaj tutaj swoją ofertę >>>


Czytany 565 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 listopad 2016 11:57