Biznes

Biznes

Biznes (5)

Przed nami gorący weekend. Miłośnicy zakupów czekali na niego cały rok. Black Friday, czyli Czarny Piątek już 25. listopada, a w poniedziałek 28. listopada- Cyber Monday. To czas największych wyprzedaży w roku. Czy handel w tych dniach okaże się handlowym sukcesem? - trudno powiedzieć. Warto jednak skorzystać i kupić wybrany produkt np. na gwiazdkowy prezent po atrakcyjnej cenie, zwłaszcza, że święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami...

Jak zdobyć pierwszy milion? Wbrew powszechnej opinii wcale nie trzeba go ukraść, co udowodnił nam nastolatek z Wielkiej Brytanii. Zaczął od sprzedaży naklejek, dziś na jego koncie widnieje ok. 2 mln. funtów! Jaki jest jego przepis na sukces? 

Zakupy w wirtualnym sklepie cieszą się coraz większą popularnością. Kupujemy dosłownie wszystko, mi.in. odzież, kosmetyki, książki, telefony, a nawet produkty spożywcze. Internet oferuje nam wygodne zakupy bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko usiąść w wygodnym fotelu i "klikać", a zamówienie zostanie dostarczone przez kuriera do wybranego przez nas miejsca. Nie musimy stać w kolejkach, które w okresie przedświątecznym bywają długie. Na dodatek możemy oszczędzić, kupując taniej wybrany produkt. Zastanawiasz się jak? Przeczytaj!

Na zewnątrz biało, zimno i ciemno, a my spacerujemy w ciepłej galerii handlowej i szukamy prezentów - znajomy widok? Tłumy ludzi, przepych na półkach i presja czasu - idealne warunki dla speców od marketingu. Coraz mniej zdrowa atmosfera przedświątecznych zakupów potrafi nasz popołudniowy wypad do galerii zamienić w prawdziwą wojnę. Wojnę, bo marketing jest potężną bronią... Zajrzyjmy więc do arsenału wroga.

„Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta” – słynny spot reklamowy jest już emitowany w telewizji. Nie sposób zauważyć więc, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim gorączka przedświątecznych zakupów, m.in. prezentów. Wszyscy się zastanawiamy: co kupić? gdzie? kiedy? Najwięcej problemu sprawia jednak znalezienie na to wszystko czasu. Jest na to sposób – internet. Czy jednak zakupy on-line to dobry pomysł?