„Kiedy zrozumiesz jak ważna jest woda w Twoim ciele zrozumiesz, że jesteś w stanie sam siebie wyleczyć” - dr Fereydoon Batmanghelidj. Źródlana, mineralna, lecznicza, a nawet … srebrna. Woda wypełnia i otacza wszystkie komórki organizmów żywych, dlatego powinna stanowić nieodłączny element codziennej diety.

Rumienisz się w sytuacjach stresowych, po spożyciu gorących potraw lub wejściu z zimnego do ciepłego pomieszczenia? Jeśli tak, to oznacza, że masz już pierwsze objawy zmian naczyniowych. Musisz więc odpowiednio dbać o swoją skórę. Nie wiesz jak? Przeczytaj!

Przed nami gorący weekend. Miłośnicy zakupów czekali na niego cały rok. Black Friday, czyli Czarny Piątek już 25. listopada, a w poniedziałek 28. listopada- Cyber Monday. To czas największych wyprzedaży w roku. Czy handel w tych dniach okaże się handlowym sukcesem? - trudno powiedzieć. Warto jednak skorzystać i kupić wybrany produkt np. na gwiazdkowy prezent po atrakcyjnej cenie, zwłaszcza, że święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami...

Jak zdobyć pierwszy milion? Wbrew powszechnej opinii wcale nie trzeba go ukraść, co udowodnił nam nastolatek z Wielkiej Brytanii. Zaczął od sprzedaży naklejek, dziś na jego koncie widnieje ok. 2 mln. funtów! Jaki jest jego przepis na sukces? 

Drzewo oliwne to jedna z najstarszych roślin biblijnych, której liście i owoce wykorzystywane były w ziołolecznictwie od dawna. Wszyscy znamy zalety oliwy z oliwek, ale o liściu oliwnym i jego prozdrowotnych właściwościach mało kto wie. Jakie skarby kryje ten cudowny dar natury?

Głód emocji jest jedną z przyczyn, dla których piłkarskie stadiony nie świecą pustkami. Piękne gole i efektowne parady bramkarzy stanowią podstawowe menu kibiców, którymi karmią ich piłkarze podczas cotygodniowych uczt, nazywanych zwyczajowo meczami. Efekt stadionowego dokarmiania działa jednak w dwie strony. Futboliści karmią swoich fanów emocjami, a kibice w zamian dokarmiają ich ...

Kupiłeś dom, mieszkanie, stan podłóg pozostawia wiele do życzenia, masz własne pomysły na ich modernizację. Nie bardzo wiesz, jak się do tego zabrać? Możliwości jest wiele. Warto więc poważnie się zastanowić, planując nowy design parkietów. Wszystko zależy od tego, czy podejmiesz się samodzielnie tego wyzwania, oszczędzając finansowo, czy zdasz się całkowicie na fachowców. Podłoża z naturalnego drewna cieszą się niezmiennie popularnością. Taki dom daje satysfakcję poprzez wyrafinowaną elegancję, ma swoją klasę. Drewno jest organiczne, przyjemne i ciepłe w dotyku, a także zdrowe dla domowników.

Każdy ma ich po kilka par w szafie. Ubieramy się w nie praktycznie codziennie – na spacer, do pracy, do kina czy na imprezę. Noszą je wszyscy: kobiety, mężczyźni, dzieci, a nawet niemowlęta! O czym mowa? Oczywiście o jeansach! Czy znasz historię tych wyjątkowych spodni, które nigdy nie wychodzą z mody?

Gdzie podziała się rzeczowa dyskusja i argumenty? Wspólne opracowanie rozwiązań? Czy to oby przypadkiem nie zaginęło? Dziś liczy się wykończenie rywala. Dziś liczy się zebranie jak największej ilości punktów, czyli “lajków”, bez patrzenia na konsekwencje.

Depresja, bezsenność, kryzysy psychiczne... to norma dzisiejszych czasów. Tadeusz Różewicz przeżywał uczucia podobnie do dzisiejszego człowieka z jedną różnicą: Różewicz przeżył wojnę.

Złośliwi twierdzą, że małżeństwo to usankcjonowana forma niewolnictwa. Inni, że to ukoronowanie miłości. Natomiast partnerstwo wielu Polakom kojarzy się negatywnie lub niesprawiedliwie (np. że partnerami są osoby homoseksualne). O ile stereotypy mimo, że silnie zakorzenione, mogą pod wpływem czasu, jak i różnorakich opinii, ulegać zmianie. Uściślając: małżeństwo to jedyny związek zgodny z prawem, stąd też partnerzy będący w związku, często dążą do jego legalizacji (niezależnie od orientacji seksualnej). Psychoterapeuci porównują małżeństwo do firmy, w której każdy dział ma do wykonania odpowiednie obowiązki, ale także posiada swoje prawa. Jeśli dane ogniwo nie funkcjonuje odpowiednio (czyt. nie przynosi zysków), ulega likwidacji. To oczywiście zdanie naukowców, ale ciężko się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Oczekujemy, że partner będzie spełniał nasze prośby, a nasze marzenia ulegną realizacji. Jak mawiał pisarz francuski Charles Baudelarie: "Miłość to zbrodnia, która nie może się obejść bez wspólnika".

W niektórych miejscach w Polsce spadł już pierwszy śnieg, a centra handlowe zaopatrzyły się w kolorowe światełka i składanki ze świątecznymi piosenkami. Lekkie, jesienne kurtki zastąpiliśmy grubymi płaszczami, zakładanymi na wełniane swetry, a ci z nas, którzy są szczęśliwymi posiadaczami samochodów, lada dzień spodziewają się zaczynać poranek od rytuału skrobania szyb i odśnieżania swoich pojazdów. Nie da się ukryć – nadeszła zima.

Ta specyficzna forma leczenia w przeciągu dwóch dekad stała się w Polsce niezwykle popularna. Mnogość salonów masaży w polskich miastach cieszy. Czy jednak te usługi są jednakowo pożyteczne i na wystarczająco wysokim poziomie? Czy różnorodność rodzajów masaży przekłada się na ich skuteczność? Masaż leczniczy, klasyczny stanowi pewną bazę, podstawę terapeutyczną, która jest świetnym odniesieniem dla innych, egzotycznych zabiegów. Zanim jednak cokolwiek zdecydujemy, warto się coś nie coś na ten temat dowiedzieć. Unikniemy niepotrzebnych rozczarowań, niebezpieczeństw i wydatków.

Środowisko związane z edukacją, jest z jednym z najbardziej dotkniętych grup społecznych poprzez szykanowanie. Problem mobbingu obecnie nie dotyczy już tylko samych uczniów, ale dotyka przede wszystkim nauczycieli. Przemoc psychiczna, jaką doświadczają coraz częściej nauczyciele, jest jednym z czynników wypalenia zawodowego i przekwalifikowywania się.

W życiu każdego człowieka, dorosłego czy dziecka, emocje odgrywają bardzo istotna rolę. Każdy z nas przeżywa swoje sukcesy i porażki w zupełnie inny sposób. Istotnym elementem naszego emocjonalnego życia jest umiejętne rozpoznawanie uczuć, nazywanie ich i konstruktywne wyrażanie, tak aby nikogo nie urazić i nie zniechęcić do siebie. Dlatego ważne jest, abyśmy my jako rodzice już od najwcześniejszych lat uczyli nasze dzieci, jak umiejętnie się złościć, jak okazywać radość oraz czym jest smutek i lęk. Im wcześniej będziemy wprowadzać tego typu elementy do wychowywania naszego dziecka, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że z naszą pociechą w przyszłości będziemy mieć problemy wychowawcze.

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi zakupowa gorączka. Jak co roku zastanawiamy się, co położyć pod choinką, by sprawić radość swoim bliskim. Chyba każdy z nas przynajmniej raz został obdarowany czymś, co nie przypadło mu do gustu lub nie okazało się zbyt przydatne i teraz zbiera kurz na półce. Co zrobić, by naszych prezentów nie spotkał podobny los?

Większość ludzi twierdzi, że znalezienie dobrej pracy wymaga głównie posiadania odpowiednich kontaktów. Na szczęście to tylko częściowa prawda. Pracodawcy szukają kandydatów na pracowników idealnie dopasowanych do potrzeb. Ludzie tacy powinni być efektywni niemal w stu procentach, gotowi do podjęcia różnorodnych zadań. Takie podejście, w dzisiejszych czasach, wynika przede wszystkim z pośpiechu czy obecności silnej konkurencji w danej branży. Czego konkretnie wymagają firmy? Jakie umiejętności są najbardziej cenione? Czy wystarczy tylko śledzenie sytuacji na rynku pracy?

Coraz częściej spotykamy się z osobami, które stopniowo ograniczają swoją dietę. Doszukują się one w produktach żywnościowych niepożądanych i trujących składników oraz konserwantów. Z czasem przestają nawet kupować Eco- produkty w sklepach ekologicznych ze zdrowa żywnością, tylko same zaczynają uprawiać ogródek, myśląc, że tylko w ten sposób mają gwarancję, że zdrowo i bezpiecznie się odżywiają. Taka obsesyjna troska o zdrowe odżywianie znalazła swoja nazwę - ortoreksja. Jak się ona objawia? Jakie są konsekwencje choroby? I czy ortoreksja faktycznie jest niebezpieczna? 

Pizza jest najprawdopodobniej najbardziej znanym i lubianym daniem na świecie. Można ją zjeść praktycznie pod każdą szerokością geograficzną i wszędzie tak samo się nazywa. Być może dlatego jest tak popularna, bo nie wymaga znajomości języka; wystarczy znać kilka podstawowych nazw składników (najczęściej w języku angielskim), żeby zamówić swoje ulubione danie.

Zakupy w wirtualnym sklepie cieszą się coraz większą popularnością. Kupujemy dosłownie wszystko, mi.in. odzież, kosmetyki, książki, telefony, a nawet produkty spożywcze. Internet oferuje nam wygodne zakupy bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko usiąść w wygodnym fotelu i "klikać", a zamówienie zostanie dostarczone przez kuriera do wybranego przez nas miejsca. Nie musimy stać w kolejkach, które w okresie przedświątecznym bywają długie. Na dodatek możemy oszczędzić, kupując taniej wybrany produkt. Zastanawiasz się jak? Przeczytaj!